Hakkımda

Ege’nin kokusunu soluyarak dünyaya geldim, güzel şehrim İzmir’de.
1975 yılı Eylül doğumluyum. Tipik bir Terazi burcu olduğuma her geçen sene daha da inanıyorum.
Üniversite eğitimim sırasında başladığım kurumsal iş hayatımı 15 yıl sürdürdükten sonra ‘fotoğrafçılığa neden daha önce başlamadım ki?’ diyerek kendimi fotoğrafçılığın içinde buldum. Elimde fotoğraf makinası her an fotoğraf çeken biri olduğumdan, bu işi eğitimini alarak bilinçli olarak yapmanın daha doğru olacağını düşündüm ve kendimi Muammmer Yanmaz Fotoğraf Atölyesi, 40 Haramiler kursunda buldum.
Temel ve İleri seviye fotoğrafçılık eğitimlerimi aldığım sırada içinde insan olan kareleri çekmekten çok fazla hoşlandığımı ve bu karelerin yeni başlangıçlara şahit olmakla daha da özel kılınacağını düşünerek ilk olarak doğum fotoğrafçılığına yöneldim. Ezelden beri çocuklara olan ilgim, beni o en masum anları fotoğraflamaya yöneltti.
Doğum fotoğrafçılığına başlarken bu kadar güzel anılar yaşayacağımın ve böyle güzel insanlar tanıyacağımın farkında değildim. Doğum fotoğrafı çekmek çok zor olduğu gibi çok da özeldir. Anneyim, o hissi çok iyi bilirim! O yüzden bir doğum fotoğrafçısı olarak o kutsal an’ı tekrar tekrar kendim yaşıyormuş gibi en doğal halleriyle fotoğraflayıp sizler için unutulmaz kılmaya çalışıyorum.
Yeni bir dünyaya merhaba diyen o masum bebeklerin beraberinde yeni bir başlangıç olarak tabir edeceğim Düğün fotoğrafçılığı da ilgi alanıma girmeye başladı. Bu duyguya da gem vurmadım ve düğün fotoğrafçılığına ilk adımımı atmış bulundum.
İkisinde de yaşanan heyecan bir daha geri dönüp tekrar yaşayamayacağımız ama sadece fotoğraflarına bakıp heyecanlanacağımız anlardı. Bu yüzden şu anda bir düğün fotoğrafçısı olarak düğün belgeseli tadında, eğlenceli, heyecanlı, doğal ortamlarda doğal karelerle bu anları da unutulmaz kılıyorum.

Bunların yanı sıra kişisel portreler, aile portreleri, çocuk fotoğrafları ve model tarzında fotoğraflar da çekiyorum.
Başta demiştim ya; İçinde insan olsun.
Yelpazemi renkli tutuyorum çünkü ben fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.
Şuana kadar çekimini yaptığım her aile ile harika arkadaşlıklar kurdum. Teyze oldum, abla oldum, şahit oldum. Beni doğum fotoğrafçısı ya da düğün fotoğrafçısı olarak görmediler, arkadaş bildiler. Hep güzel anların tanığı oldum.
İşte ben buyum. Çocuklara bayılan, mutlu olan insanlar ile mutlu olan, ağlayan ile ağlayan, gülmeyi ve en önemlisi paylaşmayı seven, hayatı fotoğraf olmuş ve her yeni güne başladığında “Bugün de fotoğraflı bir gün olacak” demekten mutluluk duyan biriyim.
Bugünümü sizde benimle paylaşmak isterseniz buyurun beraber mutlu olalım.

Bu blog mu ? kendimle ve sizinle başbaşa kaldığım yer diyelim 🙂

Sevgiyle kalın,
DİDEM BASMACI

Bir Cevap Yazın